וואטספ סטיקי
the blog

עבודות שיפוצים

 עבודות שיפוצים תהליך רכישת דירה הוא תהליך מורכב בפני עצמו וייתכן כי תאלץ לעשות עבודות שיפוצים שונות בדירה לאחר הרכישה שלה, במקרים רבים רוכשי דירות נתקלים בבעיה בנושא הדירה מכיוון שהלקוח הממצוע לא מבין כמעט דבר בעבודות שיפוצים שיש לעשות בדירה ולכן הוא ממעיט בערך העבודה והעלויות שהוא עלול להיכלא אליהם. לפני תהליך רכישת דירה מומלץ לרכוש ידע בסיסי בעבודות שיפוצים אשר יש לבצע ובכך להימנע מהוצאות כספיות גדולות שלא תוכננו, כמובן שיש להתחשב באם מדובר בדירה שמטרתה לייצר הכנסה או לחלופין להיות נכס פרטי שישמש את הרוכש באופן פרטי למגורים ולכן החלטנו לשפוך קצת אור בנוגע לסוגים שונים של עבודות שיפוצים כדי שתוכל לבצע הערכה סבירה לדרישת העבודות השיפוצים של הדירה.

סוגים שונים של עבודות שיפוצים

עבודות שיפוצים שונות מתחלקות בעיקר בין החדרים והשימוש שלהם בדירה, למשל האם ידעת שעבודות שיפוצים במטבח יהיו מבין היקרים ביותר מכל הבית? הסיבה העיקרית להוצאות הללו היא השיש, המגירות והמדפים והתכנון, משמע חומרי הגלם עצמם יקרים מאוד ובנוסף יש לחשב את עבודות הצנרת שיש לעשות במידת הצורך, עבודות חשמל שונות או עבודות בגובה. חדרי שינה וחדרי ילדים למשל נחשבים לזולים יותר מבין סוגי העבודות שיפוצים מכיוון שמעבר לתשתיות חשמל מדובר בעבודת שיפוץ סטנדרטית לחלוטין, ברוב המקרים עבודות השיפוצים המקסימליות שניתן לעשות בחדרי שינה הן ריצוף, טיח, צבע ועבודות חשמל, כל שאר הדברים הם כמובן בהזמנה אישית כמו חלונות או דלתות ולכן ניתן בקלות לחסוך בעלויות במידת הצורך. חדר אמבטיה ושירותים גם הוא נחשב לחדר יקר יחסית לבצע בו עבודות שיפוצים מכיוון שמדובר לרוב בהדבקת קרמיקה וריצוף יחדיו כאשר הדבקת קרמיקה מייקרת את הסיפור גם מבחינת חומרי גלם וגם מבחינת זמני העבודה שיש לבצע. מעבר לכך יש תשתיות מים וחשמל, התקנת כיור, דוש אמבטיה או מקלחון, ראי, ארונות וכדומה.

איך לדעת איזה עבודות שיפוצים תצטרך

איתור הצורך בעבודות שיפוצים שונות בדרך כלל נקבע לפי המראה הראשוני של העין, בדירות ישנות יותר יש לבדוק תשתיות חשמל, לאתר חיבורי שקעים רופפים, חיווטים משונים בלוח החשמל או באחד מהשקעים למשל. יש לבדוק את תקינות צנרת המים ולנסות לאתר חלודה גלויה, נפיחויות שונות בקירות, קילופי צבע וסימני מים שונים שעשויים להופיע בעת נזילת מים פנימית של הצנרת. דבר נוסף שיש לבדוק הוא הריצוף, רמות הגימור של עבודות שיפוצים שנעשו בדירה בעבר ועוד. במבט חטוף בדירה ניתן לראות ולזהות את הצורך בהרבה מעבודות השיפוצים שיש לעשות.

הכי טוב זה ללכת על בטוח

כשמדובר בסכומי השקעה גבוהים וסיכון פננסי מומלץ אף להתייעץ עם קבלן שיפוצים בנוגע לעבודות שיפוצים שיש לבצע בדירה, ברוב המקרים קבלן שיפוצים יוכל בקלות להעריך בצורה גסה את סדר גודל העבודה עוד לפני שרכשת את הדירה ובכך למנוע הוצאות מיותרות על עבודות שיפוצים שונות.

מעוניינים לדעת עוד? כל העדכונים אצלכם במייל

אנא מלאו את טופס - מעוניינים לדעת עוד? כל העדכונים אצלכם במייל