השימוש בעבודות גבס נפוץ בזכות תכונה אחת פשוטה – קל מאוד להקים אותן בכל מתחם בין אם מדובר בדירה, שטח תעשייתי או מוסד. זה לא מצריך יציקת בטון ולכן העלות היא יחסית זולה. כמו כן, פרויקט של קירות גבס הינו מהיר. קבלן שיפוצים יכול לעשות עבודה מצוינת לבית עם קירות גבס. כמובן שחשוב להתאים את סוג הלוחות המתאימים לאזור מכיוון שללוחות שונים יש תכונות מסוימות ההופכות אותם ליעילים יותר על פי המיקום. אז בין אם אתם מתכננים שיפוץ משרד, בית או כל מתחם אחר – קחו בחשבון עבודות גבס.

בידוד

נהוג לחשוב שאזור הבנוי מקירות גבס, הוא אזור שאפשר לשמוע מה אומר אדם אחד מהצד השני של הדירה או המתחם. חשוב להקפיד במסגרת פרויקט שיפוץ דירה, שהקבלן מתקין צמר סלעים בין לוחות הגבס. זהו חומר מבודד אשר עושה עבודה מצוינת לבידוד רעש, חום וקור. קירות גבס בלי צמר סלעים הם כמו חתיכות נייר דרכם עובד כל צליל. לכן את תתנו לקבלנים חאפרים לעבוד עליכם, בדקו שהם דואגים להתקין בידוד כמו שצריך. היזהרו מהחומר מכיוון שהוא מגרה את העור, הקבלנים עובדים עם חליפות מיוחדות כאשר הם מתקינים את הבידוד.

סוגי לוחות גבס

כאמור, ישנם לוחות מיוחדים המתאימים יותר למקומות ספציפיים. למשל גבס חסין אש חיוני להתקנה במקומות כמו מפעלים, לגבס זה יש ציפוי ורוד וזה סימן ההיכר שלו. למעשה החוק מחייב שימוש בלוחות גבס מסוג זה במבני תעשייה כדי למקסם את הבטיחות. יש לבדוק את התקנות לגבי הסוג המדויק כי הלוחות האלה מתחלקות לסוגים שונים החסינים מפני אש בדרגות משתנות. לוחות ירוקים, נועדו להיות עמידים בפני מים. כלומר אם מדובר במחסן או באזור כמו בריכה או קירבה לקיר חיצוני, רצוי להשתמש בגבס ירוק על מנת למנוע מהרטיבות לחזור לבית.

2 שימושים נפוצים

אפשר להתקין קירות גבס במקומות שונים. הם יעילים במיוחד בחלוקת דירות. אם יש לכם דירה גדולה ואתם רוצים לחלק אותה ל 2, אז מומלץ לעשות זאת בעזרת קירות גבס. כמו כן, אם בדירה יש לכם חדר גדול מידי, ניתן לחלק אותו ל 2 חלקים בעזרת עבודות גבס. קבלן שיפוצים איכותי צריך לעשות עבודת גימור מושלמת כך שלא יהיה סימני חיבור בולטים בבית.